Susipažinkit! Čia – TERRA-P, naujas namų gyventojas. Galbūt svarbesnis už šaldytuvą, dujų katilą ir skalbimo mašiną kartu sudėjus. Tie, kurie mane pažįsta, žino, jog nesu nei paranojikas, nei antivakseris, nei sąmokslo teorijų šalininkas ar acto garintojas. Bet…

Jau netrukus šalia Vilniaus pradės veikti Astravo AE, o aš tiesiog visai nenoriu, kad „dieną X” iš mokyklos grįžusi dukra paklaustų, kodėl burnoje staiga juntamas keistas metalo skonis.

Dar aš nenoriu, kad „dieną X” mano artimieji, bičiuliai bei pažįstami eitų laukan ir lyg niekur nieko užsiimtų sau įprasta veikla taip, kaip tai vieną 1986 metų balandžio dieną darė tūkstančiai Pripetės gyventojų. Na, nes aplink juk „nieko nevyko”. Jiems nevyko, nes jie nežinojo.

O dar aš visai nenoriu būti priklausomu nuo kaukiančių sirenų, radijo transliacijų ir tų žviegiančių telefono žinučių. Jos kartais praneša apie orą, kartais apie koroną, o kartais ir visai nieko nepraneša. Arba ateina iškart penkios vienodos.

Ir ne, tai nėra nepasitikėjimas savo valstybe. Nesiruošiu nieko įbauginti ar gasdinti. Tai yra paprastas noras pačiam turėti ir valdyti bent mažą dalį galbūt gyvybiškai svarbios informacijos. Tik tiek.

Turint omenyje, kaip ir kokius „oficialius duomenis” anksčiau pateikinėdavo (ir dabar pateikinėja) kelios į rytus esančios šalys, kai ten pas jas beveik „viskas visada ramu” ar „nieko nevyksta”… Na, jūs mane supratot.

Tiesiog, jei šitas prietaisas ims klykti ir jame sužibs skaičiai 0,30 ar daugiau, aš apie tai noriu žinoti kaip įmanoma greičiau.

Tokia atsarga gėdos nedaro. Vat tiesiog nedaro. Nežaidžiu nei prepperio, nei survaivalisto, tačiau dabar šitas daikčiukas yra taip natūralu, kaip savo namuose turėti maisto atsargų, patogią ir tvirtą bug-out kuprinių sistemą visai šeimai, kišeninę viryklę, nešiojamą vandens filtrą ar saulės bateriją.

Ačiū „Praeities žvalgui” Šarūnui Jasiukevičiui už tai, kad parūpino ir operatyviai pristatė.

Štai toks tas norų ir nenorų sąrašas. Ai, dar šis tas: labai noriu, kad „diena X” niekada neateitų. Kiek nedaug, ane? Visa kita mes kažkaip pergyvensim.

Ant ryšio!

➤ Taip pat skaitykite